Sunday, November 13, 2016

Update chess download (link expired)



AlphaChess 3.2.6

MrQ3 (book abk file)

BabaChess 4.0

DolphinChess

Ippos 0101

CapivaraLK009b02g

Dorpsgek Ambrosia 3

Stockfish 16081908

Stockfish 16080209

Stockfish 16082509

Stockfish 16082408

Sayuri 20160820

Stockfish all 2014 compilations

Stockfish compilations I-III.2015

Stockfish compilations VII-IX.2015

Stockfish compilations 2012

66 chess enginess T 
thorshammer-229
Tigran_24n_x64
tikov
timea-4a18
Tinapa1.01
Tippy Chess 2010a
TJchess.1.3
TJchess_1.1
Toga II 280513
Toga Returns 1.0
Toga Returns 1.1
Toga_II_20SE
toga-30
toga-II-20
Toltec
Toltec 18
Toltec 2
Tommy2.45b
TonysChess002
Tornado_4.88
TornadoChess_150504
TornadoChess_5beta
TornadoChess_6_x64
Tossa
Trace
trappybeowulf-rev11
Trex
tscp-181e
tscp-rebel-win32
ttychess
tucano.100
tucano.104
tucano.400
Tucano.5.0
tucano.600
tucano2.0
tucano300
tunable_rodent
tursas-02
TuxedoCat.0.0.1
twisted20100131x
TWISTEDLOGIC 0.15
TWISTEDLOGIC 0.16
TWISTEDLOGIC 0.17
TWISTEDLOGIC 0.20
TwistedLogic 0.25
TWISTEDLOGIC 0.37o
TWISTEDLOGIC 0.37z1
TWISTEDLOGIC 0.45g
TWISTEDLOGIC 0.45g5
TWISTEDLOGIC 0.57e3
TWISTEDLOGIC 0.85
TWISTEDLOGIC 0.85x3x1
TWISTEDLOGIC 0.87x5
TWISTEDLOGIC 0.99x
TWISTEDLOGIC 065e35
TWISTEDLOGIC 065e37
TWISTEDLOGIC 080b26
TWISTEDLOGIC 20070602
TWISTEDLOGIC 20070706
TWISTEDLOGIC 20070915
TWISTEDLOGIC 20071202x
TWISTEDLOGIC 20090922
typhoon-100-r358
tyrell1.02
Tytan.

Saturday, November 12, 2016

FIDE World Chess Championship: Magnus Carlsen - Sergiej Karjakin. Game 1 - draw!

World Chess Championship
Magnus Carlsen - Sergiej Karjakin.

Homepage


Game no 1 - 






Bardzo ryzykowne jest komentowanie partii na najwyższym poziomie (w końcu mecz dwóch najlepszych szachistów na świecie), ale postaram się dodać kilka swoich uwag.

Carlsen zdecydował się na oddanie swojego gońca za popsucie struktury czarnych pionków na skrzydle królewskim (co jest zresztą konsekwencją wyboru debiutu).
Później zwlekając z odbiciem na c4 uciekł (na krótko) od wymiany hetmanów - 12.Hc2.

Wymiana ta nastąpiła w najkorzystniejszym dla białych momencie i Carlsen uzyskał pozycję jak to się mówi "do suwania".
Chyba i Karjakin był z niej zadowolony (vide jego meczowa strategia) i nastąpiła długa gra manewrowa. 
Moim zdaniem było to małe, psychologiczne zwycięstwo obrońcy tytułu. Carlsen nieźle pomęczył pretendenta zanim podpisano remis. 


Sunday, November 6, 2016

Vladimir Petkov wins X Figueira’s International Chess Tournament. Figueira da Foz (Portugal) 2016/10/30 to 2016/11/06

Aleksander Mista, By This photo was taken by Przemysław Jahr
Wikimedia Commons 


Official page

Rk.SNoTit
NameFEDELOPts. TB1  TB2 rtg+/-
16GMPETKOV VladimirBUL25177,043,052,515,3
21GMMISTA AleksanderPOL25886,542,552,01,2
35GMJAKUBOWSKI KrzysztofPOL25206,542,551,06,8
44GMDEL RIO DE ANGELIS Salvador GESP25276,043,051,53,6
52GMSPRAGGETT KevinCAN25396,042,051,5-0,1
67GMGALEGO LuísPOR24686,042,051,011,5
73GMMAIOROV NikitaBLR25356,041,050,5-1,7
89IMSTELLA AndreaITA24556,041,050,02,9
913IMVASSALLO BARROCHE MauricioESP23626,039,548,012,0
1012FMSOUSA Andre VenturaPOR23806,039,547,03,9
1115FMALSHAMEARY PUENTE IsmaelESP23086,039,047,025,8
1220WIMGAVASHELI AnaGEO22036,035,542,026,4
138GMROMANISHIN Oleg MUKR24565,541,550,0-2,4
1411
BOGDANOV EgorUKR24005,538,547,5-5,8
1518FMSANTOS Antonio PPOR22565,040,047,05,4
1614IMPIASETSKI LeonCAN23295,036,544,0-4,1
1710IMSTETS DmitryUKR24365,036,044,0-16,0
1821CMDIAS IvoPOR21945,036,043,5-8,8
1919WGMTSATSALASHVILI KetiGEO22465,036,042,5-6,8
2027
FERNANDES MiguelPOR19905,035,541,028,8
2124WFMANTOLAK JuliaPOL21335,034,040,5-15,2
2217FMRIBEIRO FernandoPOR22645,034,040,0-21,4
2316FMPADEIRO JosePOR22924,537,546,02,6
2422
GUERREIRO NunoPOR21684,534,037,5-12,8
2525
CRUZ JorgePOR20574,532,038,5-7,8
2630
REPRESA PEREZ MireyaESP19754,532,036,011,6
2728
VEIGA Jose Francisco R P NevePOR19904,036,543,536,4
2826WFMREDONDO Arguelles GracielaESP20294,034,540,5-4,0
2932
FELIZES PauloPOR19004,032,537,51,0
3029
ADAMS PhilipENG19764,032,537,5-22,8
3133
ROQUE Armando FilipePOR18874,031,537,5-14,0
3241
FERNANDES Ricardo PaulosPOR16334,031,039,094,0
3338
FERNANDES João PedroPOR17764,031,037,021,6
3434
GODINHO Marques PedroPOR18724,030,036,5-27,0
3536
PAIS BrunoPOR18204,027,533,0-14,2
3623
IAGAR Razvan-GabrielROU21553,533,538,5-14,6
3739
MARÇAL PauloPOR17693,531,538,510,2
3837
JONES Chris SENG18183,530,534,0-15,4
3948
GAMA JoãoPOR14083,527,531,047,2
4040
DIAS JoséPOR16803,526,030,5-30,4
4145
PIPIRAS Filipa FortunaPOR15413,525,030,0-10,8
4235
MARQUES João PauloPOR18203,032,035,5-4,4
4344
MENDES CarlosPOR15973,029,535,0-6,8
4443
BOUXO LuísPOR15973,029,032,5-17,4
4542
SANTOS Isabel PPOR16183,027,032,5-18,8
4647
MÕES CarlosCPV14193,026,529,5-9,4
4746
AZUL ArturPOR15262,528,535,08,2
4849
ANTUNES PauloPOR13832,524,028,50,4
4931
GAUCHE EduardoBRA19132,032,037,5-2,8
5050
RAMOS Antonio NunesPOR01,528,033,5